Co to są w ogóle fototapety ?

Generalnie fototapety to można powiedzieć wydruki wielkoformatowe ze zdjęć które możemy przykleić na ścianę w naszym domu, firmie, mieszkaniu tak jak standardową tapetę. Jednak w dzisiejszych czasach technologia daje nam troszkę więcej możliwości. Po pierwsze same podkłady czyli materiały na których drukujemy są bardziej trwałe mogą być odporne na zarysowania oraz wodę lub np. samoprzylepne a więc do samego montażu nie potrzebujemy dodatkowego kleju a nasz wydruk przyklejamy do ściany tak jak zwykłą naklejkę (tylko większą ;-) . Drugi aspekt do jakość oraz bezpieczeństwo samego druku a dzisiaj każda szanująca się firma powinna drukować na tuszach które posiadają atesty do użytku wewnątrz budynków (warto o to zapytać). Jeśli chodzi o jakość to nowoczesne plotery wielkoformatowe potrafią drukować w bardzo dużych rozdzielczościach która wraz z wysokiej jakości grafiką będzie wyglądać fenomenalnie na naszych ścianach. A więc tyle jęsli chodzi o podstawy a co dalej ?

Co to są fototapety 3D ?

Fototapety 3D są to wysokiej rozdzielczości wydruki wielkoformatowe na materiałach do produkcji tapet ze specjalnie przygotowaną grafiką która sprawia wrażenie głębi. Efekt 3D na fototapetach uzyskuje się poprzez odpowiednia grafikę która może być przestrzennymi figurami geometrycznymi np. tunele, leje, wiry itp. lub grafika z daleka perspektywą np. fototapety uliczki 3D, mosty, molo. Kolejnym przykładem grafik które posiadają przestrzeń a więc zdjęcia zlotu ptaka lub przestrzeni kosmicznej. Wszystkie tego typu grafiki powodują, że przestrzeń nam się optycznie powiększa co jest niebagatelne szczególnie w małych pomieszczenia. Pod spodem kilka przykładów takich grafik.

Fototapety 3D na wymiar

Kolejna chyba najważniejsza innowacja nowoczesnych fototapet to druk na życzenie. Czyli wybieramy wzór, podkłada ale co bardzo istotne to dokładny wymiar (co do cm). Taka personalizacja daje nam pełna swobodę w dostosowaniu fototapety do naszego pomieszczenia. Nie musimy się martwić że dany wydruk zmieści się w całości czy w części, nie musimy niczego docinać po prostu mamy fototapetę dostosowana na nasz indywidualny wymiar.

Możliwości jest naprawdę bardzo dużo i każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Jedynym problemem może okazać się wybór odpowiednie wzoru ponieważ jest ich naprawdę bardzo dużo ale myślę, że warto poświęcić więcej czasu aby dobrać odpowiednią fototapetę do naszego wymarzonego pomieszczenia.